top of page
1.png
2.png
3.png
5.png
4.png

Kettlebell

ŽELEZNÉ KOULE DORAZILY DO DOMAŽLIC!

Kettlebell je stará ruská zbraň proti slabosti.

Zkušenosti i věda se shodují v tom, že kettlebell rozvíjí širokou škálu fyzických kvalit: sílu a výbušnou sílu, více typů vytrvalosti, růst svalů, přináší úbytek tuku, zlepšení zdraví a další.

StrongFirst je škola síly. Pomáháme lidem dosáhnout vysoké úrovně síly bezpečným a efektivním způsobem.

Standardy pro SFG instruktory jsou tak vysoké, že v průměru jedna třetina všech SFG kandidátů (z nichž většina už jsou osobní trenéři)nesplní požadavky po měsících nebo dokonce letech důkladné přípravy.
Co vlastně znamená SFG: StrongFirst Girya. Girya je ruské slovo pro kettlebell.

SFG Instruktoři jsou ti nejsilnější, nejkvalifikovanější a nejzkušenější kettlebell instruktoři na světě. 

Po měsících nekompromisních tréninků je SFG instruktor konečně i u nás ve fitku. :-)

Takže chyťte možnost za pačesy a přijďte si dobít baterky, zlepšit kondici, vzhled i sebevědomí!!!

1080_detail.jpg
Kettlebell

TRX

Unikátní cvičební program vytvořený americkým námořnictvem jako efektní tréninková forma cvičení mimo základnu.

TRX je cvičební náčiní vhodné k funkčnímu tréninku celého těla.

Za pouhých 30 minut vybudujete sílu, flexibilitu, vytrvalost, koordinaci a rovnováhu v jedné tréninkové jednotce. TRX trénink je vhodný pro začátečníky i pokročilé, každý si najde svoji úroveň, svoji hranici bez ohledu na věk, pohlaví, sílu či tělesnou hmotnost. Využijete pouze pohybu vlastního těla. Je to funkční trénink pro funkční tělo. 

Tréninkový program pro milovníky golfu, tenisu, úředníky nebo třeba vrcholové sportovce.

Systém TRX tvoří nastavitelné pásy opatřené sadou karabin, univerzálně použitelné pro každý druh postavy. Principem tréninku je zavěšení jedné části těla do popruhů, přičemž druhá část zůstává v kontaktu s podložkou. Podle tří základních principů nastavení intenzity tréninku lze každý cvik upravit podle výkonnosti jednotlivce. Kombinace vlastní váhy těla a svíraného úhlu s podložkou tak ovlivňuje výslednou intenzitu cvičení.

Závěsný trénink poskytuje novou možnost budování přirozené funkční síly a flexibility či rovnováhy, koordinace 
a stability těla.
TRX představuje efektivní a bezpečnou cestu za vašimi cíli, ať jde o rozvoj síly, zlepšení rozsahu pohybu, redukci hmotnosti nebo všeobecné zvýšení kondice. 

TRX

Spinning

Nejoblíbenější indoor-cycling program. Jednoduché zdravé pohyby jsou vhodné pro každého bez rozdílu věku, váhy či pohlaví.

Kvalifikovaní instruktoři, motivující hudba  -  vytvoříme Vám program na míru.

Chcete hubnout, získávat kondici nebo si jen zábavně utužovat své zdraví? Naši instruktoři Vám rádi pomohou dosáhnout vytouženého cíle, ať už je jakýkoli.

Spinning

SM System

Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 39let postupného vývoje a 34 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SM systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožňují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

SM System
Kruhový trénink

Kruhový trénink

Kruhový trénink je tréninková metoda, která se skládá z vybraných cviků zatěžujících jednotlivé svalové skupiny celého těla buď jednotlivě, nebo v kombinaci po dobu předem určenou.

Jedním z hlavních faktorů kruhového tréninku je určitá délka pauzy mezi jednotlivými cviky. Zpravidla je jen tak dlouhá, aby umožnila cvičícímu pouhý přesun z jednoho stanoviště na druhé. Dalším důležitým faktorem je rychlost provádění daného cviku. Měl by se provádět svižně, v tempu, s cílem provést vyšší počet opakování, nikoliv však na úkor správné techniky provedení. Z tohoto důvodu je volba vhodné zátěže (s ohledem na trénovanost cvičícího) rozhodující a klíčová.

bottom of page