top of page

Diagnostika těla

Tanita BC 1000 pracuje na základě odporu vodivosti nepatrného elektrického proudu tzv. metodou bioelektrické impedance (BIA), kdy změří skutečné procento podílu tělesného tuku.

Tento přístroj měří procentuelní podíl tělesné vody, BMR (kalorie potřebné pro výměnu látek), metabolický věk, MUSCLE MASS (svalovou hmotu), PHYSIQUE RATING (hodnocení fyzické kondice), viscerální tuk, hmotnost kostí, aj.

Kontrolní hodnoty, ze kterých je možno sestavit plán pro redukci nebo formovaní postavy:

  • Podíl svalové hmoty - tato funkce ukazuje hmotnost příčně pruhovaných i hladkých svalů, včetně vody v nich obsažené.

  • Hmotnost kostí - znamená množství kalcia a ostatních minerálů. Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí. Protože struktura kostí se nemění v krátkem časovém úseku, je důležité rozvíjet a udržovat zdravé kosti vyváženou stravou a dostatečnou tělesnou aktivitou.

  • Viscerální tuk - tuk v břišní dutině, který obklopuje vnitřní orgány. Výzkumy prokazují, že ačkoliv Vaše hmotnost a % tělesného tuku zůstává stejné, s přibývajícím věkem se ukládání tuku mění a tuk se čím dál víc ukládá v oblasti břicha. Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě, pomůže snížit riziko nemocí - srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd.

  • Bazální metabolická spotřeba (denní příjem kalorií) - BMR: tato funkce ukazuje množství kalorií potřebné pro výměnu základních látek. BMR závisí na podílu svalů, kdy s přibývajícím množství svalů v těle se zvyšuje spotřeba energie. Vyšší BMR zvyšuje počet kalorií a pomáhá snižovat podíl tělesného tuku.

  • Metabolický věk - tato funkce spočítá BMR a ukáže průměrný věk, kterému náleží měřený metabolismus. Jestliže je metabolický věk vyšší než skutečný věk, znamená to, že je potřeba zlepšit bazální metabolismus.

  • Celková fyzická kondice - tato funkce porovnává složení těla tím, že porovná tělesný tuk a svalovou hmotu. Při zvýšené aktivitě se sníží množství tělesného tuku a fyzická kondice se podle toho změní. I když pak hmotnost zůstává neměnná, může se svalová hmota nebo podíl tělesného tuku změnit, což zlepšuje zdravotní stav a snižuje riziko některých onemocnění.

  • Určení rozmezí zdravého tělesného tuku, kdy váha automaticky porovnává procento tuku s procentem tuku zdravého člověka.

bottom of page